vzdušje na štartu

Rodion med deseterico

najhitrejša dekleta U12

Jakob in Tobias

Nedelja 3.4.22 = zadnja tekma sezone - Vogel SL za cicibane za Pokal Zavarovalnica Triglav.

Za nami je še zadnja tekma sezone. Čeprav je bilo tekmovanje v aprilu, je bilo v pravem zimskem vzdušju. Preko tedna je zapadlo kar precej novega snega in kaj nič ni bilo občutka, da smo že v pomladi. Za priprave na to tekmovanje smo do dobra izkoristili torek, pred poslabšanjem vremena in tudi soboto v nekoliko slabšem vremenu, a v pogojih kakršne smo pričakovali v nedeljo. Nov sneg in mehka podlaga, ki jo skorajda ni bilo celo sezono. Potrebno se je bilo prilagoditi na novo podlago in "luknje".

Tudi na zadnji letošnji tekmi so nas razveseljevali naši tekmovalci. Kot rečeno, nedelja je bil lep zimski dan, proga meha z "luknjami" a se je dalo dobro "napast". V kategoriji U10 je najbolje kazalo Zali, ki je obe vožnji izpeljala najhitreje, a je bila žal zaradi napake (haklanje) v drugi vožnji DISC. Stelli se je uspelo uvrstiti na stopničke, ki si jih je želela celo sezono. Katarina je naredila napako v prvi vožnji in je drugo nastopila izven konkurence. V kategoriji U12 je po prvem teku najbolje kazalo Karli, ki pa je v drugi vožnji po napaki nekoliko pokvarila končni uspeh. Zoji je uspelo priti na stopničke (2.mesto), za njo pa so se uvrstile Alja - na nehvaležno 4 mesto, 5 je bila Karla in 8 Manca. Ajda je nastopila kljub poškodbi palca na roki (longeta). Želja po dobri uvrstitvi, je bila velika, saj še ni imela rezultata v SL, a je ob silovitem štartu padla ...  Pri fantih je lahko z nastopom zadovoljen Jakob, ki je v tem tednu "nadoknadil" primanjklaj SL treningov zaradi bolezni pred tednom dni, Tobias se ni najbolje znašel na mehki in "valoviti" progi, Svit pa je solidno opravil s progo.